SKKT PTTK Presto

Nasze koło turystyczne działa od wielu lat, a konkretnie od lat sześciu. Pierwsze wycieczki zaczęłam organizować już w 2010r, nie mając jeszcze formalnie założonego koła zainteresowań, poniżej zamieszczam kilka zdjęć z pierwszego rajdu, który odbył się właśnie w 2010r

Poniżej zamieszczam oryginalną relację ze spotkania założycielskiego

Mamy SKKT PTTK PRESTO

Na terenie naszej szkoły od 17 października 2012 roku rozpoczęło działalność Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (SKKT PTTK) o nazwie PRESTO.

Od 2010 roku odbywały się rajdy krajoznawcze, na które zapisywani byli chętni uczniowie naszej szkoły, ale nie była to stała grupa. Teraz udało się zebrać zespół 10 osób, które pod opieką Emilii Raczyńskiej będą regularnie korzystać z imprez organizowanych przez PTTK i nie tylko. Osoby zapisane do Szkolnego Koła są objęte dodatkowym ubezpieczeniem i mają zniżki przy zapisach na rajdy.

Na spotkanie organizacyjne naszego Koła, które odbyło się właśnie 17 października 2012 roku, został zaproszony prezes Zarządu  Koszalińskiego Oddziału PTTK Józef Tokarz. Prezes opowiedział zebranym członkom Koła i rodzicom o tym, czym się zajmuje PTTK, pokazał odznaki, jakie można zdobywać.

Opiekunem Koła została Emilia Raczyńska, skarbnikiem Zuzanna Bączek, a kronikarzem Kalina Maj. Pod koniec spotkania został wyświetlony pokaz slajdów przedstawiający zdjęcia z dotychczas odbytych wycieczek, który z przyjemnością obejrzeliśmy, wspominając wspólne wyjścia. Mamy nadzieję, że uda się nam owocnie realizować powzięte postanowienia poznawania naszej „małej ojczyzny” i miło spędzać wolny czas w trakcie wycieczek.

Emilia Raczyńska

Zdjęcia ze spotkania założycielskiego SKKT PTTK Presto:

Od tego momentu działalność naszego koła zaczęła się „rozkręcać” bywały lata, że chodziliśmy na 13 rajdów rocznie, poznając ciekawe zakątki powiatu koszalińskiego, postaci ważne dla regionu, zabytki oraz historię, a także przyrodę i jej ochronę.