Rajd Doliną Radwi 21.10.2017

trasaNa początku Rajdu pogoda „jak zwykle” zrobiła nam psikusa, ponieważ na początku padał niewielki deszcz. Można uznać, że był to test dla najwytrwalszych turystów, ten test został zdany na szóstkę przez naszą grupę, ponieważ przyszli wszyscy zapisani.

Z miejsca zbiórki – parkingu przy naszej szkole, pojechaliśmy autokarami do Niedalina. Jest to wieś położona nad rzeką Radew i jak sama nazwa wskazuje „niedaleko” od Koszalina. Po zebraniu się wszystkich turystów wyruszyliśmy pięknymi lasami, wzdłuż rzeki. Podziwialiśmy przyrodę: żółknące liście, szukaliśmy grzybów, słuchaliśmy o ciekawostkach turystycznych a tych było tym razem niemało. Mogliśmy zobaczyć dwie elektrownie wodne: Hajka i Rosnowo, oraz jeziora zaporowe o tych samych nazwach.

Po drodze był czas na zabawę, rozmowy oraz na konsumowanie przyniesionych smakołyków a po dotarciu na metę naszej wycieczki odbyły się konkursy krajoznawczy, w którym nasza reprezentantka Weronika Jany zajęła I miejsce w grupie młodszej, oraz plastyczny dla dzieci najmłodszych.

Na Rajdzie starym zwyczajem jest wręczanie odznak i dyplomów. Tym razem wyróżnionymi z naszej grupy były Alicja Kowalik, która otrzymała Młodzieżową Odznakę Krajoznawczą oraz Zuzanna Rudnik której wręczono Odznakę 65 lat OTP.

Dziękuję za pomoc pani Eli Małeckiej Kościółek oraz tacie Leny Dubiel panu Romanowi.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia w szkole i na kolejnym szlaku turystycznym.

Emilia Raczyńska – opiekun SKKT PTTK Presto


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s