Rajd Prima Aprilis bez żartu 1.04.2017

Rajd odbył się według planu o godzinie 9, zbiórką przy Dworcu PKP. Pełni energii i zachwyceni piękną pogodą pojechaliśmy do Świeszyna autobusem linii 19. Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia trasy pieszej pierwsze kroki skierowaliśmy ku kościołowi p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tam zaskoczenie wywołała duża wielkość świątyni oraz nietypowy wygląd jak na styl neogotycki – brak ostrych łuków okiennych. Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez proboszcza ks. Krzysztofa Kantowskiego, który po wspólnej modlitwie opowiedział nam o kościele i jego historii. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Manowa. Większość trasy wiodła nas przez las, były przystanki i postoje, ale pomimo tego tempo naszego marszu było szybkie i po 4 godzinach mieliśmy za sobą 14 km i dotarliśmy do Czaplej Góry w Manowie.

Na terenie nadleśnictwa Manowo odbyło się zakończenie naszej Imprezy, na miejscu było ognisko więc upiekliśmy kiełbaski. Zuzia Wilk,  Zuzia Wójcik oraz Kinga Marcisz otrzymały dyplom odznaki Miejscami kultu Jana Pawła II a Julia Rakoca odebrała legitymację członkowską PTTK.

Specjalne podziękowania należą się Nadleśnictwu Manowo za bezpłatne udostępnienie nam terenu przy Czaplej Górze oraz podarowanie  drewna na ognisko 🙂

Rajd został zorganizowany przez SKKT PTTK Presto, oraz Kazimierza Raczyńskiego z ZS nr.1, była to impreza bezpłatna, ale uczestnicy włączyli się w akcję charytatywną w formie zakupu czekolady lub batonika, które to zostaną przekazane do paczek na śniadanie wielkanocne organizowane przez posła Stefana Romeckiego.

Dziękujemy za wszystkie ofiarowane słodycze!

0e1f13a262de9b0a1109acf917c584b2


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s